„Lietuvos dvarų piešiniai”

• Paskelbta: 2018-05-02

„Lietuvos dvarų piešiniai”

Raseinių krašto istorijos muziejuje parodoje „Lietuvos dvarų piešiniai” pristatoma architekto, Lietuvos paveldo sergėtojo, menininko Arūno Eduardo Paslaičio kūryba. „Kelionės po užmirštas Lietuvos dvarvietes būdavo kupinos nuotykių ir įvairių patyrimų. Menininkas ne tik fiksavo dvarų būklę, bet ir rinko apie juos informaciją knygose, archyvuose. Kalbindamas vietinius gyventojus, jis išgirsdavo dvarus apipynusius pasakojimus ir mitus, kuriuose galima atrasti ir tikrų istorijos užuominų. Nors dvarai ir skiriasi savo architektūra, istorija, likimu, bet visus juos vienija bendras didingumas. Dvarų griuvėsiuose vis dar atsispindi turtingos ir klestinčios praeities atšvaistai. Romantiška ir užburianti Arūno Eduardo Paslaičio piešinių scenografija sukuria melancholišką, bet jaukią atmosferą. Jo piešiniai yra tarp architektūros ir kūrybos, juose atspindėta realybė, kokia ji bebūtų. 2007 m. architektas Arūnas Eduardas Paslaitis Lietuvos nacionaliniam muziejui padovanojo 670 piešinių, per 4000 negatyvų ir 560 skaidrių kolekciją.”

Kviečiame pamatyti įamžintą istoriją, autorinę piešimo techniką ir unikalius kūrinius Raseinių krašto istorijos muziejuje iki gegužės 20 d.