Įgyvendintas projektas „1918–1940 m. muziejinių vertybių restauravimas ir konservavimas“

  • Paskelbė:
  • Paskelbta: 2017-12-20
  • Kategorija: Projektai

Raseinių krašto istorijos muziejus 2017 m. įgyvendino tęstinį, didelės apimties muziejinių vertybių konservavimo ir restauravimo projektą „1918–1940 m. muziejinių vertybių restauravimas ir konservavimas“.

Projekto metu atlikti technologiniai tyrimai, restauruoti ir konservuoti dokumentinio ir istorijos paveldo 106 eksponatai, užtikrintas jų išlikimas, tęstinumas ir sklaida. Technologinius tyrimus, restauravimo ir konservavimo darbus atliko aukščiausios kvalifikacinės kategorijos dokumentų restauratoriai. Restauruota ir konservuota iškilių Raseinių krašto žmonių, dirbusių valstybės labui fotografijos, leidiniai, atvirlaiškiai, atvirukai bei dokumentai su Raseinių krašto įstaigų antspaudais, oficialių asmenų parašais, signatūromis.

Dalis eksponatų iš muziejuje kaupiamos Maironistikos kolekcijos – skirtingų leidimų Maironio kūriniai ir leidiniai apie Joną Mačiulį-Maironį, atvirukas su jo atvaizdu, fotografijos. Taip pat išskirtinės vertės eksponatai – vieni pirmųjų lietuviškų pašto ženklų – antspauduotų pašto ženklų lapai „Raseinių Apskričio pašto ženklas 15 k.“, spausdinti 1919 m. Kadušino spaustuvėje.

Per 3 metus restauruotos muziejinės vertybės, ypač reikšmingos Raseinių krašto ir nacionalinio kultūros paveldo aspektu, atspindint 1918–1940 m. regiono kultūros indėlį valstybės raidai. Eksponatų vaizdai pateikti prieš restauravimą ir po restauravimo.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos