Alberto Dukausko paroda

  • Paskelbė: Gintarė Norkienė
  • Paskelbta: 2018-10-18
  • Kategorija: Parodos

ALBERTO DUKAUSKO KŪRYBINĖ BIOGRAFIJA

Gimė 1948 m. rugsėjo 24 d. Raseiniuose. Tapyba susidomėjo nuo vaikystės. 1960 m. Alberto potraukį piešti pastebėjo dailininkas Pranciškus Porutis. Jis darė didelę įtaką jo kūrybai, keliavo dviračiais į gamtą semtis temų. Tai greitai davė pirmus vaisius. 1963 m. respublikinėje moksleivių piešinių parodoje Alberto peizažai įvertinti diplomu ir antrąja vieta. Tuo metu likimas Albertą suvedė su dailininku Antanu Žmuidzinavičiumi, kartu bendrauta, gauta vertingų patarimų ir pamokų. Tapytojas iki šiol saugo jo dovanotą knygą „Paletė ir gyvenimas”. Mokėsi Vilniaus inžinieriniame statybos institute (VISI), bet nebaigė – buvo pašauktas į sovietinę armiją. Ten baigė karinę korespondentų mokyklą, dirbo dailininkų klube. Grįžęs iš armijos dirbo Kėdainių spaustuvės Raseinių skyriaus linotipininku, vėliau Raseinių ATĮ, Raseinių KSV-11 dailininku-apipavidalintoju.

Pablogėjus sveikatai skyrė dėmesį vien tapybai. Dailininko peizažuose-gimtojo krašto vaizdai. Pats Albertas apie savo pomėgį tapyti teigia, kad tai yra „liga, kurios negalima išgydyti jokiais vaistais ar skalpeliu.”

Albertas yra surengęs daug personalinių parodų Raseiniuose, Jurbarke, Raudonės pilyje, Tauragėje ir kt. 2008 m. dalyvavo bendroje parodoje su Jurbarko tautodailininkų klubu „Mituva”. 2012 m. dalyvavo profesionalaus meno projekte „Lietuvos regionai istorijnėje Vilniaus Kaziuko mugėje „VILNIUS-VARTAI Į ŽEMAITIJĄ”. 2012 m. tapytojas dalyvavo 6-oje Pasaulio Žemaičių dailės parodoje Plungėje, Žemaitijos 600 metų krikšto jubiliejui paminėti. 2013-2017 m. dalyvavo Raseinių krašto istorijos muziejaus jungtiniame menininkų projekte-parodoje „Sakrali Žemaitija”. 2015 m. 4-ajam respublikiniam renginių ciklui „Šiluvos devyndienis” surengė personalinę parodą. 2016 m. dalyvavo 7-oje Pasaulinėje Žemaičių parodoje, skirtoje Saulės mūšio metams paminėti. Dalyvauja nuo 2008 m. iki 2018 m. Raseinių menininkų bendrijos „Pegasas” bendruose renginiuose, grupinėse parodose Kelmėje, Plungėje, Jurbarke, Šiluvoje, Raseiniuose.

Dailininko darbų yra įsigiję Raseinių krašto istorijos muziejus, Žemaičių dailės muziejus, daug darbų iškeliavo į privačias kolekcijas Švedijoje, Anglijoje, Ispanijoje, JAV. Šimtai darbų pasklidę Lietuvoje.Gyvena ir kuria Raseiniuose.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos