Tautodailininkės Gendrūtos Kauneckienės virtualus kūrybos metraštis

  • Paskelbė: Gintarė Norkienė
  • Paskelbta: 2021-01-26
  • Kategorija: Parodos

Paklūstantys raštai, surasti ženklai...

„Menininkas tampa savimi nuolat eidamas nuo savęs prie kitų ir nuo kitų prie savęs, jis visados yra pusiaukelėje tarp grožio, be kurio negali apsieiti, ir bendrijos, iš kurios negali ištrūkti“. 

Štai tokią Albero Kamiu mintį galėčiau priskirti tautodailininkei Gendrūtai Kauneckienei, kuriai paklūsta senieji liaudies dailės raštai, vėliau sugulantys Gendrūtos kūriniuose. Jos nuoseklaus ir kruopštaus domėjimosi tautos kūrybos ištakomis rezultatas – tik jai būdingas perskaitomų tautinių ženklų panaudojimas rankdarbiuose. Gendrūtos nėriniai skamba kaip žodžiai, nerasi atsitiktinės detalės – viskas sujungta ir sudaro nepakartojamą visumą, ypač estetiški ir užbaigti. O iš naujo „atgimusi“ dekoratyvi puošni aprangos dalis – riešinės atskleidė dar vieną Gendrūtos Kauneckienės talentą. Spalvų dermė, karoliukų žaismas ir ypač ženklai, ar tai būtų aštuoniakampė žvaigždutė, eglutė, grandinėlė, žiedų motyvai, rombai, kryželiai, trikampėliai, sukomponuoti menininkės, tobulai sugula riešinėje. Linkime Gendrūtai ir toliau tęsti prasmingą tautinės kultūros puoselėjimą, kuriant savitus rankdarbius ir perduodant žinias jaunajai kartai. 

Džiaugiamės, kad tautodailininkė jau virš dvidešimt metų dalyvauja muziejaus parodose, dovanoja savo kūrybą Maironiui ir muziejaus rinkiniams. 

 

Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos