Karo gydytojų auka Nepriklausomybei

  • Paskelbė: Gintarė Norkienė
  • Paskelbta: 2020-02-21
  • Kategorija: Parodos

Fotografijų paroda „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“

2020 m. vasario 20–kovo 13 dienomis Raseinių krašto istorijos muziejuje eksponuojama fotografijų paroda apie 1918–1920 metų laisvės kovose pasižymėjusius gydytojus – Vyties Kryžiaus kavalierius „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“. 

„Generolo Stasio Raštikio duomenimis, Nepriklausomybės kare fronte žuvo 1 444 kariai, o drauge su mirusiais nuo įvairių ligų netekome 4 256 kovotojų. Kautynėse su priešais buvo sužeisti 93 karininkai, 2 438 kareiviai ir 146 šauliai bei partizanai. Karo invalidais liko 154 karininkai bei kareiviai. Kas buvo tie pasiaukojantys medikai, stovėję greta savanorių? Šioje parodoje pristatome tik 14 iš daugelio. Paminime tuos keliolika karo gydytojų, kurių darbas su baltu chalatu ir narsa fronte Lietuvos buvo įvertinta vieninteliu ir aukščiausiu to meto valstybės apdovanojimu – Vyties Kryžiumi“, – sako parodos organizatoriai.

Ekspozicijoje – istoriniai portretai iš unikalaus žurnalisto, Nepriklausomybės kovų istorijos tyrinėtojo Viliaus Kavaliausko rinkinio, pasiūlyto kaip dovana Lietuvos valstybei. 

Parodą parengė Vyčio paramos fondas, iniciavęs Kauno „Laisvės kario“, paminklo valdovui Žygimantui Augustui Pasvalyje statybą, Aleksandro Merkelio monografijos „Antanas Smetona“ išleidimą, jau keliaujančias po Lietuvą šešias istorines fotografijų parodas, kitus istorinės atminties projektus. Vyčio paramos fondo pirmininkas yra dimisijos brig. generolas Česlovas Jezerskas. 

Parodą apie karo gydytojus jau matė Utenos apskrities bibliotekos, Kretingos, Alytaus, Rokiškio, Zarasų, Zanavykų muziejų lankytojai, Jonavos ir Marijampolė, Radviliškio ligoninių pacientai. Paroda buvo rodoma Lietuvos Respublikos Seime.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos